A Görgényi-havasok északi részén az egyik legszebb kilátást nyújtó, Európa legnagyobb feltételezett krátermaradványának (melynek átmérője 11,2- km!) a Fancsal kialudt vulkán kráterperemének egyik legmagasabb csúcsára, a Kecske-kő tetejére (1481 m) vezetett ez emléktúra.
Bővebb leírás és fotók a videó alatt! További túrák itt!
Málnási Csaba építészeti tervező, egykori tanácsos és élsportoló, a gyergyó-medencei sportélet meghatározó alakja volt. Oroszlánrészt vállalt az EKE- Gyergyó 1998-as újraindulásában..
Részletesebb magyarázat a környékről, a második videón, a lap alján...
A Fancsal kialudt vulkán peremét képezik a Gyergyó felől látható Fancsal/ Bérces / Öreg-tető/ Kecske- kő/ Kereszt- hegy csúcsai.
Rálátás a Kecske-kőre (jobbra), a Bakta-nyereg
irányából
A Kecske-kő csúcsáról, szép időben beláthatjuk a Görgényi-havasok nagy részét.
Kereszt-hegy
Déli irányban s, a Kereszt-hegy (1516 m), a Görgény völgyén túli hegység teteje a Mező-havas (1777 m), legtávolabb a Dél-Görgény kolosszusa, a Dél-hegy (1695 m) látható.
Keletre, szinte 800 m-rel húzódik alattunk a Gyergyói-medence, mögötte a Gyergyói-havasokkal és a Hagymás-hegység, az Öcsémtől kezdve a Vit-havasig. A legtávolabb a Csalhó-hegység magasodik.
Északkeleti irányban Maroshévíz és környéke látható, a Kelemen-havasok magas régiójával...
Csapatunkkal a Visszafolyó - Bozóka (1200m) - Kápolna tető (994m) Szent Rozália kápolna, (a XVII. századi pestisjárvány áldozatainak emlékére emelt kápolna), majd a pihenő után - Tekerőpatak - Gyergyószentmiklós útvonalat jártuk be.
A viszonylag könnyű terepen, a havazás végig kitartott, láttunk őzeket sokaknak nem kis örömére, na meg a hangulatot sem kellet biztatni...
Kapások...
Gyergyói-medence déli irányból szemlélve:
Előtérben Tekerőpatak, háttérben Gyergyószentmiklós