A Gyilkos-tó (befagyva) fölé emelkedik, északon a Kis-Cohárd (1344 m) sziklája, ezt jártuk meg kis csapatunkkal a kék háromszög jelzést a követve!
Fenn a tetőn a kilátás az volt, amilyent adott a helyzet, nézőpont kérdése ( :
Volt szerencsénk végignézni és szurkolni és egy számunkra ismeretlen hármas csapatnak a - Wild Ferenc Via ferrata-n - való mászását...
Természetesen a tündérek nyomába is eredtünk, mert nyomok azok voltak, de valahogy nem jött össze a taláka...., egyelőre! :)
Kis-Cohárd és Tündérkert
Tündérkert
Mindenki nagyszerűen érezte magát ! Nyáron ismét próbálkozunk, a jobb panoráma érdekében is :)
A Csukás-hegység, a Kárpátkanyar egyik legmagasabb hegysége Romániában, Erdély délkeleti szélén, Brassó és Prahova megye határán. Legmagasabb pontja a Csukás-csúcs (1954 m).
Magasabb régióiban tornyok, sziklatűk, oszlopok, kőgombák és szfinxek egyedül álló egyvelege hívja fel magára a figyelmet. Éles gerincek és mély sziklás völgyek határolják a hegységet, a megközelíthetetlenség benyomását keltve, a felületes szemlélőben.....
Videó beszámoló itt:
A Csukás-hegység két részre osztható:
1. A nyugati a látványosabb: Bratocsa-hágó, Bratocsa-gerinc, Bratocsa-csúcs (1722 m) és a Csukás-csúcs (1954 m)
2. A keleti rész, ahol most mi is jártunk, valamivel alacsonyabb a nyugatinál: Gropșoarele (1883 m) és a Zaganu-csúcs, (1817 m)
A Csukás-hegység déli lábánál található, a Cheia üdülőtelep.
Túraútvonal: Csukás-menedékház - Gropșoarele gerinc és a csúcs, majd visszafelé a Vörös-hegy csúcsa, majd érkezés a Vöröshegyi menedékházhoz.
Szintkülönbség : fel kb 4oo méter , le kb 6oo méter
Hasznos linkek! A Csukás másik arca: itt!, a Csukás-hegység nyáron: itt! További túrák: itt!